poniedziałek, 24 marca 2014

Rozdział 2

Czułam się trochę niezręcznie. Wszyscy wiwatowali i gwizdali . Nie którzy magowie wody rozbili fontanny. Nie myślałam, że ich jest tak dużo w ogóle nie wiedziałam, że istnieją magowie . Szkoda, że się ukrywają .
- Teraz czas na bal, zapraszam wszystkich do ubrania eleganckich stroi  . Świętowanie pora zacząć !! - mówił do wszystkich Starzec .
- Choć Angel pomogę ci się przebrać - rzekła do mnie Noszina .Zaprowadziła mnie do jej pokoju i podała jakąś sukienkę ,kazała mi się w nią ubrać .Była bardzo ładna. 
- Wyglądasz bardzo ładnie załóż jeszcze to - podała mi jakieś diamentowe pantofelki .-No, jest super ,Hmmm.... trzeba jeszcze zrobić coś z włosami .- Podeszła do mnie i zaczęła mnie oglądać - masz szczęście, że jestem czarodziejką powietrza - Podniosła swoje ręce i zaczęła jak by przeplatać powietrze. Było to bardzo niesamowite . W kilka sekund moje włosy były już ułożone .- Dobrze teraz jesteś gotowa , chodźmy już .- Poszłam powoli za nią ,po drodze oglądając obrazy . Były na nich dawni strażnicy . W pewnym momencie stanęłam .
- Co jest , dojdziesz ? - spytała mi się Noszina .
- Tak zaraz przyjdę - Chwile po odejściu dziewczyny poszłam o kilka kroków przed siebie i znów przystanęłam .Spojrzałam na  księżyc mając nadzieję, że to jest sen.
  Wydawał się być tak blisko.
- Mamy dziś ładny księżyc.
- Tak nawet bardzo - odpowiedziałam znajomemu mi głosowi.Odwróciwszy się zobaczyłam Avi .- To niesamowite, że razem zostałyśmy strażniczkami .
- Tak zwłaszcza, że ja mam dopiero 13 lat .
- Zastanawia mnie dla czego nie ma strażniczki ziemi skoro ja mam tę moc .- Znów spojrzałam na księżyc .
- Tak , ja teraz lecę na bal, bo Sakuno na mnie czeka .
- No dobrze leć już , ale nie przesadzaj z czułościami - zażartowałam chociaż  nie do końca .
- Ach te starsze siostry - powiedziała po czym pobiegła .Postanowiłam, że nie mogę cały czas tu stać . Powinnam już iść na ten bal .Po woli poszłam w stronę budynku z okrągłym dachem .
- Weź głęboki wdech i wydech .... eee....chu - Weszłam do ogromnej sali . Na pewno to nie jest zwykła budowla . Wygląda jak by zrobiona z promieni słońca .
- Cześć - Podeszła do mnie rudowłosa dziewczyna  .
- Cześć - odpowiedziałam.
- Jestem Kasai .
- Ja jestem Angel.
- chodź przedstawię ci resztę strażników.
- Cześć - powiedziałam do dwóch chłopaków- Jestem Angel .
- Siemka jestem Osasine - rzekł do mnie czarno włosy .
- Ja jestem Rafael.- Zaraz po nim powiedział do mnie ten błękitno oczy brunet .
- Jest jeszcze Sakuno ale on z twoją siostrą są w parku .
- Aha- pomyślałam , że pójdę zobaczyć co robią. Gdy Kasai poszła tańczyć z Osasine ruszyłam w stronę parku chociaż nie wiedziałam gdzie jest , domyśliłam się po wyjściu na taras . Poszłam wzdłuż jednej z ścieżek . I ujrzałam Avi z Sakuno.
Wyglądali ślicznie razem postanowiłam im nie przeszkadzać.
- Fajnie to się podgląda ?
- To jest moja siostra więc wole się upewnić, że nic jej nie grozi .- Odwróciłam się i zobaczyłam postać chłopaka , Rafaela .- A co ty tu robisz ?
- Przyszyłem się przejść...
- Bo ci uwiężę 
- Jak ty możesz to ja chyba też mogę podglądać kogoś ?
- Oprócz nich przecież nikogo nie ma 
- Jesteś ty 
- Po co chcesz mnie podglądać ?!
- Nie mogę ? zresztą tak szybko uciekłaś, że nie zdążyłem się spytać czy zatańczysz ze mną .Więc wrócimy na sale i zatańczysz ze mną ?
- W sumie  to i tak nie mam co robić , więc ok. - Złapał mnie za rękę i zaprowadził na sale . Tańczyliśmy tak przez jakiś czas. W końcu przyszła pora spania .
- To koniec balu , mam nadzieje, że wszyscy dobrze się bawili .- rzekł starzec.
- Pójdziesz ze mną na spacer ? jutro ? - spytał mi się Rafael .
- Czemu , nie ? to na 16.00 ?
- ok , przyjdę o szesnastej .- Pożegnaliśmy się i poszłam z Avi i Kasai do naszego pokoju .
- Jutro nasze pierwsze lekcje , jestem taka podekscytowana .- mówiła Avi 
- a jak tam z Sakuno ? - zaczepiłam ją .
- Nie ważne - zrobiła obrażoną minę i poszła spać .
Wstałyśmy o 7.00 gdyż Kasai ustawiła budzik na tą godzinę .
- Witam was Strażnicy jestem Meriv wasza nauczycielka , pierw musicie się nauczyć przeobrażać w strażników - Chwile potem zaprowadziła naszą szóstkę do lasu.Jako pierwszy miał przeobrazić się Osasine .- Skup się wyobraź sobie, że jesteś płomieniem i powiedz ; ,, Strażnik Ognia ! " 
- dobrze - usiadł na ziemi i powiedział. Po chwili zaczął się na prawdę palić . Ogień zaczął przybierać kształt skrzydeł , a jego ubranie zaczęło się palić . Naglę wszystko zgasło i powstał dym , z dymu wyjawił się Osasine miał ogromne czerwone skrzydła , długie czerwone spodnie , kamizelkę czerwoną z płomieniem na malowanym samym ogniem .- łał!... ale dziwne uczucie .... umiem latać ! .. nawet fajnie wyglądam ..
- dobrze na razie stań obok reszty. Następna Kasai , powiedź słowo ,, Strażniczka Słońca - Usiadła na zielonej trawie i powiedziała , światło rozjaśniło cały las , kątem oka można było zobaczyć postać dziewczyny ze skrzydłami .- Ja latam !!.... 
Wyglądała niesamowicie .
- Następny Sakuno , musisz powiedzieć ,, Strażnik Wody " - Usiadł i powiedział po czym pojawiła się woda i zaczęła go owijać .Woda wyparowała i można było zobaczyć chłopaka z błękitnymi skrzydłami. Niebieskimi spodniami z  dziwnym szlaczkiem  . Miał na sobie błękitną koszulkę z bąbelkami powietrza.
- Następna Avi , musisz powiedzieć ,, Strażniczka białej kropli "- Zrobiła podobnie co reszta. Jej ciało owijały pioruny a ona sama była w kuli  zrobionej z wody .W pewnym momencie kula pękła .Avi swoimi wielkimi skrzydłami poleciała wysoko .
 - bardzo dobrze , teraz Rafael, musisz powiedzieć ,, Strażnik Powietrza "- Usiadł i powiedział . Wiatr zaczął wiać , Rafael był w środku tornada . Nagle usłyszeć można było huk .
Na ziemi leżał Rafael .Jego nogi były zamoczone, aż do kolan , gdyż tornado zabrało ze sobą trochę wody z niedalekiego jeziora.
Wyglądał cudownie mimo, że jego ubrania nie umiem nazwać.Przyszła kolej na mnie.
- Teraz Angel , musisz powiedzieć ; ,,Strażniczka Serca Ziemi "- wykonałam polecenie i  usiadłam na skale , byłam w różowej kuli i czułam, że mam skrzydła .Po chwili kula znikła a na moim ramieniu usiadł śliczny ptaszek. 






Mam nadzieje, że się podoba :3 Zachęcam do komentowania i wejścia na ,, Wasze Blogi :3 " wpisujcie tam wasze linki do blogów ( w komentarzach ) 
                                                                                              Pozdrawia Anieelaas :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz